Home Forums Geldzaken veranderingen in het IVA WIA gebeuren.

veranderingen in het IVA WIA gebeuren.

4 Started on: 1224 februari 2026 om 12:25

Tags: 

  • Ik snap niet helemaal wat er niet allemaal staat te gebeuren in 2029 als de plannen van het nieuwe kabinet door gaat. Het moet allemaal nog door de kamer dus het nog niet zeker of het door gaat maar je weet maar nooit.

    Wat voor mij het meest zorgen geeft zijn de veranderingen in de IVA en maximum dagloon?

    Is het al duidelijk wat wat voor invloed dit zal hebben op de inkomens van de mensen die een IVA hebben met uitkering die gebasseerdt is op het maximum dagloon

  • Anoniem

    Hallo Herman,

    De voorgenomen plannen tot hervormingen of vereenvoudiging van de WIA staan nog helemaal aan het begin van het proces. Ik lees op de website van de Rijksoverheid over het Rapport interdepartementaal beleidsonderzoek WIA.

    En het advies is om de IVA af te gaan schaffen voor nieuwe cliënten. Maar zo te lezen is het nog niet helder of dat advies wordt overgenomen.

    Daarbij is het mijn ervaring dat oude gevallen ongewijzigd blijven in een nieuwe regeling/wet. Net zoals bij de overgang vanuit de AOW. Of er volgt een overgangsregeling op maat.

    Waar maak je je het meeste zorgen over? Een inkomensachteruitgang of de verandering zelf?

    Met Veerkrachtige groet!

  • hallo,

    Niemand kan de toekomst voorspellen, maar hoogst waarschijnlijk wordt het allemaal een stuk soberder. Echter moet je wel een onderscheidt maken tussen mnesne die nu al WIA?IVA hebben en mensen die dat in de toekomst krijgen.

    Destijds is de WAO afgeschaft, maar alleen voor nieuwe gevallen. Die kwamen in de ongunstigere WIA terecht. Zo zal het hoogst waarschijnlijk nu ook gaan. Voor neiwue gevallen zal het strenger worden en bestaande gevallen ontzien.

    Ik zou me niet al te eveel zorgen maken.

    Met vriendelijek groet,

    Socrates.

  • Bedankt voor jullie antwoorden Joyce en Socrates,

    Ik begrijp dat het er nog niet door is en de soep niet zo heet gegeten wordt als opgediend.

    Ik heb al IVA Uitkering en ga er dan vanuit dat ik die blijf houden maar mijn zorgen komen vooral voort uit de eventuele inkomens achteruitgang en vooral de onzekerheid hier van. Ik ging er van uit dat met de IVA in een stabiele situatie zat waar niets aan zou veranderen, dat dit niet zo blijkt te zijn is erg verontrustend.

  • Anoniem

    Het veroorzaakt inderdaad wel onrust. Je zou een signaal kunnen afgeven via Clientenraad-uwv.nl. In mijn beleving is het ook een stukje goede dienstverlening van het UWV om bestaande cliënten te informeren over wettelijke ontwikkelingen. Vooral omdat het mensen raakt in het persoonlijke leven.

  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.